120,00₺

600-400

Başlangıç saati 9:30 olan turumuza müşterilerimiz otellerinden den alınarak, ilk olarak Göreme’yi panoramik olarak görebilecekleri ve bu muazzam Kapadokya manzarasını fotoğraflayabilecekleri, bölgenin oluşumu hakkında bilgilendirildikleri manzara noktasına götürülüyor.

Bir sonraki varış yerimiz ise Kapadokya’nın muhteşem mimarilerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehri olmaktadır. Roma İmparatorluğu’nun zulmünden kaçan ilk Hristiyanlar tarafından inşa edilen 8 katlı yaklaşık 55 m olan, bölgenin en derin yeraltı şehri unvanına sahip bu mimariyi rehberimizle birlikte bütün katları gezdirildikten sonra dünyanın en uzun 2. vadisi olan Ihlara vadisine doğru yol alıyoruz.

Hristiyanlığın yayılışının ilk yıllarında önemli bir dini merkez olan vadi toplam 14 km olup içerisinde döneminin fresk, resim sanatı özelliklerini barındıran pek çok kilise barındırmaktadır.vadinin yaklaşık 4 km’lik bölümü rehberimiz eşliğinde içerisinde bulunan kiliselerde ziyaret edilerek yüründükten sonra öğle yemeği için Belisırma köyüne varıyoruz.

Kanyon boyunca devam eden ırmağın kenarında öğle yemeği yenildikten sonra bölgedeki Hristiyan din adamlarının yetiştirildiği selime manastırına geçiyoruz. Bölgede önemli bir merkez olan bu manastırı ziyaret ettikten sonra güvercinlik vadisi manzara noktasında mola vererek vadiyi yakından görüyoruz.bu muhteşem eserlere yakından şahitlik ettiğimiz turumuz saat 18:00 de sona ermektedir.

Tura Dahiller

  • Öğle Yemeği
  • Otelden Alış Otele Teslim
  • Rehber
  • Transport

Tur Hariçleri

  • İçecek
green-tour-map
Tur Tipi: Günlük Tur
Süre: 8 Saat
Mak. Kişi Sayısı: 20
Yer: Göreme
Derece:
Tarih:
Varış Tarihi:
Yetişkin:
Çocuklar:
Müsait
Dolu
Seçili

Rezervasyon Turu Ihlara Turu (Yeşil Tur)

Gönder

Rezervasyon Bilgileri:

Sizden Gelen Yorumlar

Yorum Yok

Değerlendirme Yazın