100,00₺

_GHT5063

Başlangıç saati 9:30 olan turumuza müşterilerimizi otellerinden den alarak, ilk olarak bölgenin en değerli müzesi olan ve unesco dünya mirası listesinde bulunan ,m.s. ıv. yüzyıldan xııı. yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden Bizans Ortodoks Kliselerini barındıran Göreme açık hava müzesini rehberimizin önderliğinde geziyoruz.

Daha sonra bölgenin en ihtişamlı kalesi olan uçhisar kalesini görmek ve fotoğraf çekmek için Uçhisar’a geçiyoruz. Bu gezintimizden sonra eski yunan köyü olan Çavuşini gördükten sonra bölgenin en güzel Peribacalarının olduğu Paşabağını ziyaret ediyoruz .

Peribacalarının nasıl oluştuklarıyla ilgili yakından şahit olacağınız bu eşsiz güzelliği rehberimizden dinledikten sonra öğle yemeği için hareket ediyoruz.geçmişi hititlere kadar uzanan ata mesleği ve el sanatı olan Çanakçılığı yakından görmek ve isteyen müşterilerimiz için bu deneyimi yaşatmak üzere çanak atölyesini ziyaret ediyoruz.bunun ardından bölgenin farklı ,doğal kaya oluşumlarını görebileceğiniz Devrent vadisini geziyoruz.rotamızın devamında ise üç güzeller olarak bilinen şapkalı peri bacalarını ziyaret edip fotoğraf çekmek için Ürgüp’te mola veriyoruz. Hayatınız boyunca unutamayacağınız bu eşsiz güzelliklere hayran kalacağınız turumuz yaklaşık 17:00 ‘ de sona ermektedir.

Tura Dahiller

  • Öğle Yemeği
  • Otelden Alış Otele Teslim
  • Rehber
  • Transport

Tur Hariçleri

  • İçecek
red-tour-map
Tur Tipi: Günlük Tur
Süre: 8 Saat
Mak. Kişi Sayısı: Unlimited
Yer: Avanos, Uçhisar, Ürgüp
Derece:
Tarih:
Varış Tarihi:
Yetişkin:
Çocuklar:
Müsait
Dolu
Seçili

Rezervasyon Turu Bölge Turu (Kırmızı Tur)

Gönder

Rezervasyon Bilgileri:

Sizden Gelen Yorumlar

Yorum Yok

Değerlendirme Yazın