Araç Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI:
Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:
Günlük araç kiralama hizmetinde fiyatlara günlük 250 kilometre kullanım hakkı dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti,  Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti , Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. Aylık kiralamalarda kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti hakkında detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.

TEK YÖN ÜCRETLERİ :
Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.

EK SÜRÜCÜ HİZMETİ :
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak , Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkündür. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve ve ya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için ofislerimizi arayabilirsiniz.( Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ:
Araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması merkez ofisimiz Göreme’den yapılmaktadır.Göreme haricinde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ek ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ARAÇ İADE SÜRESİ:
Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira fiyatı tahsil edilir.

ÖDEME KOŞULLARI :
Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir.Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Kiralama bitiminde, ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller tahsil edilecektir.

Rezervasyonun İptali, Tahsilatın İadesi, Rezervasyonun Değiştirilmesi, İdari Ücretler, Kullanılmayan Günler ve Kiralamanın Uzaması:
İptal ve İade Koşulları:

• Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 48 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı  iade edilecektir.
• Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 48 saat ile 24 saat kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar iade edilecektir.
• Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
• Aracın erken teslimatında kalan gün sayısı iade edilmemektedir.

Ön Ödemeli Rezervasyonlarda Araçların Müşterilerimize teslim edilebilmesi için aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıda ki şartların sağlanamaması durumunda iade gerçekleşmeyecektir.

• Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir.
• Ödeme şekli  kredi kartı veya nakit ödeme yapılmaktadır.
• Aracı teslim alacak kişinin Ehliyetini ofise ibraz etmesi gerekmektedir.

Rezervasyon Değişikliği :

Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni  rezervasyon yapılabilir.

Kullanılmayan Günler:

Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaz.

Kiralamanın Uzaması:

Yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli fiyatlara göre tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI:
Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ:
Hava Limanlarından yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanabilir. Fiyat için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve ofis numaraları aranarak bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, ofis yetkililerinden yardım temin edilmesi gerekmektedir.
– Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.
– Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi arayınız.
– Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen ofis yetkililerini arayınız.
– Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
– Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
– Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
– Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
– Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
– Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
– Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
– Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
– Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

SİGORTA VE GÜVENCELER:
Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. GÖRTUR bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır.
Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.
İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi (LI- SLI) : 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.
Ferdi Kaza Güvencesi (PAI) : Sürücü ve araç içindeki kişileri güvence limitleri dahilinde güvence altına alan bir güvencedir. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır.

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.